Sardinia – Cala Sinzias

Plán byl jednoduchý. Půjčit si na 14 dní auto a projet co nejvíce zajímavých míst ostrova. Bohužel finance byly omezné a tak jsme celý ostrov zmenšili na jihovýchod. Spíše šlo o to, abychom zjistili jak to tam chodí a později se třeba vrátili. Cestoval jsem s přítelkyni.

Letenka z Krakowa do Cagliari se společnosti RyanAir vyšla cca na 4 000 Kč. Cena by byla poloviční, kdybychom s sebou netahali 20 kilové zavazadla. Ale kemp je kemp a ne pětihvězdičkový hotel. Let probíhal v pohodě a celkově jsem byl s RyanAir spokojený. Určitě lepší společnost než WizzAir, který si sám mění jména. Po příletu nás na letišti čekal odvoz směr hostel Sa Domu Cheta v centru Cagliari. Cagliari je typické, italské, přístavní město. Každý na každého troubí, všichni se baví a užívají. Noc v hostelu vyšla na 100 EUR včetně snídaně. Personál byl příjemný, všechno vysvětlili a byli vstřícní. Hostel byl zařízený vkusně a byl čistý. Snídaně byla úžasná a moc chutná.

Následující den jsme koupili plynovou bombu na vaření, vyšla na příjemných 10 Euro a mířili směr autobusové stanoviště. Na internetu psali, že zastávka Piazza Matteotti je stejná jako zastávka Autostazione ARST, ale ve skutečnosti Piazza Matteotti se nachází přímo na náměsti a je to zastávka pro místní linky, kdežto zastávka Autostazione ARST se nachází až po průchodu McDonaldem a slouží pro dálkové jízdy. Takže, lístky směr Cala Sinzias koupit v McDonaldu, 1 lístek, jedním směrem výjde na 5 Euro. Vzhledem k délce trasy (1:40 hodin) je to přijatelná cena. Pokud koupíte lístek u řidiče, většinou si účtuje přirážku 1 Euro.

Autobus v Cala Sinzias zastavuje přímo před Campem. Camp Limone Beach se na internetu pyšnil kompletním zařízením. Obchod, bar, market, suvenýry… Realita byla ovšem trochu jiná. Co se týče místa, nemám co vytknout. Všude stín, na pláž jen cca 300 metrů. Klid. Pořádek. Ovšem zařízení campu bylo chudé. Market, oproti campu v Barceloně, kde jste si mohli nakoupit od drogerie po čersvté ovoce, byl pouze výdejní okno, kde nabízeli teplou kolu (2,70 EUR), vodu (50 centů, vychlazená 2 EURA), špagety a omáčky. Bar byl o něco lepší, ale po deváte večer jste museli zamířit do hotelového baru, protože ten v campu byl zavřený. Sprchy byly za 1 EURO, vcelku čisté. Elektřina za 4 EURA na den, ale mobily apod. jste si mohli nabíjet v umývárnách. Takže ponaučení pro příště. Pokud mířite do části ostrova, kde turistický ruch ještě nezásahl, musíte mít k dispozici auto.

Autobusy do Villasimia jezdí celkem často, jízdenka stojí 2,50 EURO jedním směrem a cesta trvá cca 15 minut. Autobus u campu ale zastavuje pokaždé na jiné straně zastávky, takže se raději vždycky zeptejte. Jinak zde také zastavuje místní autobus, ale s tímto jsem nejel.

Moře je v této lokalitě nádherné a čisté. Pláž udržovaná. Plážové bary jsme navštívili dva. V jednom nevaří, pouze zde nabízejí drinky. V druhém mají mražené housky se salámem. Stojí 5 Euro a byly ještě na půl zmrzlé 🙁

V případě dotazů mě můžete kontaktovat na mejlu, rád pomůžu.